Metal kenet çatı , birçok yapıda kullanılan dayanıklı bir çatı kaplama türüdür. Uzun ömürlü ve düşük bakım gerektiren bir seçenek olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu makalede, metal kenet çatının nedir, nasıl yapıldığı ve avantajları hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Kenet Çatı Kurulumu

Günümüzde en fazla tercih edilen kenetli çatı sisteminin diğer çatılara göre avantajı çok fazladır. Geniş alanlarda kolaylıkla kullanılabilen kenetli çatı sistemi; trapezlerin altında yer alan kenetler yardımı ile çelik konstrüksiyon çatıya sabitlenir ve bir robot teknolojisi ile üst tarafından kimyasal birleştirme işlemine tabi tutularak hem estetik görüntü hem ısı yalıtımı sağlanır hem de sızdırmazlık özelliği kazandırılmış olur. Böylece sabitlemek için kullanılan vidalara ve bu vidalar için trapez üzerinde delik açma işlemini yapmanıza gerek kalmaz.

Ayrıca kene çatı sistemleri BAKIR, ÇİNKO, TİTANYUM ÇİNKO, ALÜMİNYUM olarakda uygulanmaktadır. Her malzemenin dayanıklılığı ve doğal olarak fiyatı farklıdır. Fiyatlar hakkında güncel bilgi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

KENET ÇATI FAYDALARI NELERDİR?

1. Kenetli sistem kullanıldığı için istenilen genişlikte bir arazinin üzeri kolaylıkla kapatılabilir.
2. Sızdırmazlık açısından herhangi bir delme işlemi olmadığından maksimum sızdırmazlık sağlamaktadır.
3. Kullanılan malzeme açısından çok daha uzun ömürlü ve estetik bir görünüm kazandırır.
4. İstenildiğinde çift katman olarak uygulanır ve aralarına ısı ve ses yalıtımı sağlar.
5. Kurulumu diğer çatı sistemlerine göre daha pratik ve zamandan tasarruf sağlar.
6. İstenilen her boyda ve bir saçaktan diğer saçağa rahatlıkla uygulanmaktadır.
7. Vida kullanmayı gerektirmeyen, birbiri içine girerek kenetlenen özelliği sebebiyle kenet çatı adı verilen bu sistem su sızıntısı sorununu da tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Sonuç olarak, dayanıklılığı ve düşük bakım gereksinimi nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilen bir çatı kaplama seçeneğidir. Ayrıca, yangına dayanıklı, çevre dostu ve su geçirmezliği ile tercih edilmektedir.

Kenet çatı firmaları arıyorsanız referanslarımızı yaptığımız işleri mutlaka görmelisiniz.

Kenet çatı sistemleri ücretsiz ekspertiz analizi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

7/24 Hızlı Destek

0541 241 6016

İletişim

İşlerimizi instagramda görebilirsiniz İnstagram