Çatı oluk çeşitleri

Bir cok farkli malzemeden olusmaktadir;bunlari soyle siralayabiliriz plastik oluk,mika oluk,aliminyum oluk,metal galvaniz oluk.Çinko oluk titanyum cinko oluk,bakir oluk gibi bircok oluk cesitleri bulunmaktadir.Bunlarin uygulandiklari yerler yapinizin projesine ve bulundugu iklim kosullarina gore degisim gostermektedir ornegin Antalya ve akdeniz bolgelerinde iseniz plastik yaptirmamalisiniz sicak hava kosullarinda plastik cok yumsayacagi icin cokcabuk deforme olacaktir.

eksiz oluk cesitlerinde mukavemetli olan galvanizli metal,bakir,cinkodur. Bilindigi uzere metal,bakir,cinko uzun omurlu ve iklim kosullarinda hic bir sekilde etkilenmemektedir ve yapinizi cok daha uzun omurlu olmasini saglar bu nedenle seciminizi yaparken hem cebinizi hemde yapinizi korursunuz.cati oluk cesitlerinde galvanizli metal kullanirsaniz ekstra avantaj olarak renk secenekleri bulunmaktadir.

Yapiniza en uygun rengi secebilirsiniz ve şik bir gorunum kazandirabilirsiniz.Eksiz çatı oluk çesitleri de diger sistemlerde yagmur inis borulari bunlarda yine pvc,galvanizli metal,bakir,cinko diye siralayabiliriz fakat renk secenegi sadece galvanizli metalde bulunmaktadir.

Digerleri orjinal rengindedir galvanizli metalde sadece renk deil ahsap desenli olarak imalati mumkundur bu seceneklerde yapilariniza ayri bir gorsellik kazandirabilir.Uzun omurlu yapilarda tarihi konaklarda ozel villarda genelde cinko ve bakir kullanilmaktadir sebebi ise hem kalite hemde sik durmasidir tabi uzun omurlu olmasida yapi icin avantaj kurulumlari digerlerine gore pek pratik olmasada kurulum sonrasi harika bir islik cikmis oluyor.

Oluk Çeşitleri Ve Fiyatları

Oluk çeşitlerinden bahsettik fiyatlarına gelecek olursak eğer ucuzdan pahalıya bir sıralama vardır hemen söyleyelim galvaniz oluk çeşidi en ucuzudur.

Çinko oluk çeşidi orta kalite bir üst modelidir.

Bakır oluk en dayanıklı oluk çeşidi en sağlamı ve en pahalısıdır.

Tüm marmara bölgesinde bize danışmadan bizden fiyat almadan iş yaptırmamanızı öneririz.

0541 241 60 16